Na naszej stronie używamy plików cookie. Kontynuując przeglądanie akceptujesz naszą politykę cookie.  

 

Często zadawane pytania dotyczące dobrego CV

Poprawne i skuteczne CV wymaga mnóstwa pracy i skupienia. Bez wątpienia trzeba się przyłożyć. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na absolutnie fundamentalne pytania dotyczące dobrego CV. Bez tego ani rusz :)

 

Czy umieszczać w CV adres zameldowania czy adres zamieszkania?

W CV zamieść adres zamieszkania. Rekrutera może interesować to, w jakiej części miasta mieszkasz, np. żeby ocenić czy dojazd do firmy będzie dla Ciebie w miarę dogodny. Adres zameldowania raczej nie ma dla rekrutera znaczenia.

Czy umieszczać w CV swoje zdjęcie?

Nie ma takiego obowiązku, ale jeśli umieścisz zdjęcie w CV, sprawisz że rekruter lepiej Cię zapamięta. Jeśli masz dobre profesjonalne zdjęcie możesz zebrać dzięki temu dodatkowe punkty.

Czy w CV zamieszczać informacje takie jak stan cywilny, obywatelstwo itd.?

Nie, nie ma takiej potrzeby. To są informacje, które z perspektywy rekrutera są mało istotne.

Czy w CV wpisywać WSZYSTKIE doświadczenia zawodowe?

Niekoniecznie. Możesz ograniczyć się do przedstawienia tych doświadczeń, które najlepiej korespondują ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. Natomiast jeśli chcesz zaprezentować swoją ścieżkę kariery jako ciągłą i logiczną – możesz zasygnalizować również doświadczenia niezwiązane ze stanowiskiem na które aplikujesz. Nie poświęcaj im jednak zbyt wiele miejsca w swoim CV.

Czy CV musi zmieścić się na jednej stronie?

Niekoniecznie. Jeśli posiadasz 2-3-letnie doświadczenie zawodowe, faktycznie byłoby dobrze zmieścić się na jednej stronie. Jeśli jednak masz znacznie dłuższy staż zawodowy i wiele ważnych punktów w karierze – nie ograniczaj się do jednej strony. Uwaga! Warto potraktować dwie strony jako maksimum objętości.

Czy wysyłając CV mogę dołączyć scan dyplomów i referencji od poprzednich pracodawców?

Tego rodzaju pliki pozostaw do kolejnego etapu rekrutacji. Podczas spotkania rekrutacyjnego możesz zasygnalizować, że dysponujesz dodatkowymi materiałami, którymi chciałbyś się pochwalić. Jeśli rekruter będzie nimi zainteresowany – wtedy ślij :)

 Czy w CV umieszczać informacje o moich zainteresowaniach?

Jasne! Poza Twoimi kompetencjami i określonym profilem zawodowym, ważne jest jaką jesteś osobą, czy będziesz pasował do zespołu i czy fajnie będzie się spędzało z Tobą czas. A Twoje zainteresowania mogą wiele na ten temat powiedzieć :)

W jakim formacie wysłać swoje CV. Czy może to być plik w Wordzie?

Absolutnie nie! PDF to jedyny dobry format, który gwarantuje, że CV na komputerze Twoim i rekrutera, będzie wyglądało podobnie i się nie „rozjedzie”.

 

Upewnijcie się, czy stosujecie powyższe reguły w swoim CV! :)

 

Źródło: http://happyhr.pl/czesto-zadawane-pytania-dotyczace-dobrego-cv

https://www.facebook.com https://plus.google.com/