Na naszej stronie używamy plików cookie. Kontynuując przeglądanie akceptujesz naszą politykę cookie.  

 

Jak dotrzeć do najciekawszych ofert pracy

Coraz więcej ofert pracy, które pojawiają się na rynku to tzw. “ukryte oferty” (“ukryte” w tym sensie, że nie są widoczne na portalach ogłoszeniowych czy w innych mediach). Warsztat rekruterów zmienia się w kierunku tzw. poszukiwań bezpośrednich, które zakładają dotarcie do odpowiednio wyselekcjonowanej grupy kandydatów. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że śledząc jedynie ogłoszenia, które pojawiają się na portalach, możesz skazać się na niewiedzę o tych najbardziej pachnących ofertach, które są do wzięcia. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim dobrze trzymać z rekruterami i headhunterami, którzy mają dostęp do najciekawszych ofert pracy.

Jak zagwarantować sobie dostęp do najświeższych ofert pracy, które nie są widoczne na portalach ogłoszeniowych? Zaczepiać rekruterów, sprzedawać siebie, dobrze żyć z najbardziej aktywnymi headhunterami.

 

W kilku krokach o tym, jak podejść do tematu:

  • przeskanować rynek najlepszych agencji rekrutacyjnych działających na lokalnym rynku,
  • zrobić listę firm rekrutacyjnych, które prowadzą projekty w tym sektorze rynku, który Cię interesuje (sprzedaż, inżynieria, IT?); żeby przygotować wartościową listę warto posiłkować się informacjami na stronach internetowych poszczególnych firm, a także śledząc oferty publikowane w mediach;
  • namierzyć rekruterów pracujących w danej firmie (najlepiej przez Goldenline lub Linkedin),
  • zidentyfikować najbardziej aktywnych rekruterów (Ci, którzy mają +500 kontaktów na Linkedinie liczę się najbardziej :)),
  • wysłać zaproszenie do sieci znajomych i poczekać na akceptację zaproszenia,
  • zacząć budować relację.. :)

 

Jak zacząć budować relację z rekruterem, aby było elegancko, profesjonalnie i skutecznie? Poniżej znajdziesz naszą wskazówkę.

 

„Szanowna Pani Anno,

bardzo dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia do sieci kontaktów. Pozwoliłam sobie zaprosić Panią do sieci znajomych, ponieważ jestem obecnie na etapie zmian zawodowych i przyznam otwarcie, że bardzo zależało mi na tym, aby nawiązać z Panią bezpośredni kontakt. Zwłaszcza, że skanując rynek zwróciłam uwagę na to, że jest Pani bardzo aktywna w obszarze poszukiwań kandydatów.

Pani Anno, aktualnie poszukuję nowej pracy związanej z obszarem administracji i sprzedaży.

Moje najważniejsze kompetencje/osiągnięcia to:

- [wpisać najważniejsze osiągniecie nr 1];

- [wpisać najważniejsze osiągniecie nr 2];

- [wpisać najważniejsze osiągniecie nr 3];

Jeśli prowadzi Pani projekty rekrutacyjne w pokrewnych obszarach, chętnie prześlę swoje szczegółowe CV. Być może będę interesującą kandydatką dla któregoś z Pani klientów. Jeśli uzna to Pani za stosowne – chętnie przedstawię się Pani osobiście.

Będę bardzo wdzięczna za informację z Pani strony. W przypadku pytań – oczywiście pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Szczęśliwa”

 

 

Źródło: http://happyhr.pl/jak-dotrzec-do-najciekawszych-ofert-pracy

https://www.facebook.com https://plus.google.com/